Dělejte, co vás baví

Dělejte, co vás baví

Řada lidí uvažujících o podnikání je přesvědčena, že pro podnikání je nejdůležitější mít dobrý nápad a peníze. Já mám lehce odlišný názor – nejdůležitější je dělat to, co vás opravdu baví.

Berete-li podnikání jako něco, čemu budete věnovat podstatnou část svého života, je prostě nutné, abyste netrávili život něčím, co vás možná uživí, ale k čemu nemáte opravdový vztah. Není nic horšího, než se každé ráno probouzet s tím, že už máte podnikání po krk, že prodáváte lidem nějaké nesmysly a že byste s tím vším nejraději sekli…

Můžete být jakkoliv dobří, a přesto zjistíte, že se v podnikání střídají vždy lepší a horší časy. Pokud vás podnikání baví, zvládnete i ty horší časy daleko lépe.

A dále je zde předpoklad, že tomu, co vás opravdu baví, dobře rozumíte, protože máte v této oblasti svého zájmu hluboké znalosti a zkušenosti. Pro váš úspěch je velmi důležité umět sdělit své názory a myšlenky poutavě a s nadšením. Zákazník zpravidla vždy pozná a ocení, že jste profesionál, který má svou práci rád a ví, o čem mluví.

Zítra na toto téma navážeme a povíme si něco o dalších předpokladech úspěchu v podnikání.

Od roku 2002 pracuji na volné noze jako marketingový specialista, copywriter a konzultant. Zaměřuji se zejména na marketing malých firem a poznatky a zkušenosti z této oblasti publikuji na serveru promarketing.cz. Více informací...